Protetyka

Protetyka jest działem stomatologii, która skupia się na uzupełnieniu braków zębowych pacjenta wykorzystując najlepszej jakości materiały oraz wiedzę doświadczonych lekarzy. Wszelkie braki zębowe wpływają w równej mierze na wygląd, jak i zaburzenia mechanizmu prawidłowego żucia, co w konsekwencji odbija się niekorzystnie na zdrowiu nie tylko szczęki czy jamy ustnej, ale i całego organizmu. Nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się, a więc stwarzająca całkiem nowe możliwości protetyka pozwala skutecznie przeciwdziałać wspomnianym niekorzystnym konsekwencjom, przywracając uśmiechowi pełnię blasku, zębom zaś prawidłową, maksymalnie zbliżoną do naturalnej funkcjonalność.

W naszym Gabinecie wykonujemy:

Korony i mosty porcelanowe

najbardziej znane, a więc i najczęściej stosowane rozwiązania protetyczne, które na stałe zostają osadzone w jamie ustnej pacjenta. Precyzyjnie wykonana korona może doskonale funkcjonować przez wiele lat zapewniając wysokie walory estetyczne.

Protezy Akrylowe

wykonane z akrylowej żywicy, częściowe lub całkowite protezy, należące do najbardziej popularnych i najpowszechniej występujących protez ruchomych.

Protezy Elastyczne

lekkie, pozbawione metalowych klamer, których wykonanie zalecamy przede wszystkim alergikom oraz tym Pacjentom, którym zależy na dużej estetyce uzupełnienia.

Protezy Szkieletowe

komfortowe, metalowo-akrylowe protezy, dedykowane Pacjentom, którzy wymagają jedynie częściowego odtworzenia utraconych zębów. Konstrukcja szkieletowej protezy odlewana jest całościowo tak, by wzorowo odzwierciedlała podłoże jamy ustnej Pacjenta. Sprężyste, metalowe klamry, jakimi mocowane są protezy szkieletowe sprawiają, że proteza stabilnie trzyma się zębów i nie spada w czasie jedzenia, śmiania się itp.