Stomatologia zachowawcza

stomatologia zachowawcza rzeszów

Stomatologia zachowawcza jest podstawowym działem stomatologii, zajmującym się profilaktyką oraz leczeniem ubytków tkanek zęba pochodzenia próchnicowego i niepróchnicowego. Obejmuje również leczenie chorób błony śluzowej jamy ustnej oraz chorób tkanek przyzębia w podstawowym zakresie.

W zakresie stomatologii zachowawczej oferujemy Państwu m.in.:

Leczenie próchnicy

zmienione chorobowo tkanki zębowe wymagają odpowiedniego zaopatrzenia stomatologicznego, a więc usunięcia i wypełnienia ubytku tzw. plombą, czyli różnego rodzaju substancjami światłoutwardzalnymi. Wypełnienie zęba nie tylko wzmacnia jego strukturę i niweluje ból, który wiązał się z próchnicą, ale także zabezpiecza przed rozwojem choroby i rozprzestrzenianiem się bakterii.

Rekonstrukcja i odbudowa zębów

W sytuacji, kiedy próchnica w znacznym stopniu uszkodziła ząb, a także wtedy, gdy ząb został uszkodzony mechanicznie, nowoczesna stomatologia zachowawcza pozwala nam zaproponować Pacjentom rekonstrukcję zęba lub jego odbudowę. Ma to znaczenie nie tylko w kontekście estetyki, ale także zdrowia. Prawidłowo zaopatrzony i zrekonstruowany ząb staje się bowiem mocniejszy i bardziej odporny na próchnicę, zmniejsza się tym samym ryzyko całkowitej jego utraty.

Wypełnienia kompozytowe

zwane popularnie „białymi plombami”. Są estetycznym i bezpiecznym sposobem wypełnienia ubytków, będących następstwem próchnicy oraz innych drobnych deficytów. Używane w naszych gabinetach wypełnienia kompozytowe to substancje trwałe i bezpieczne, wyłącznie najwyższej jakości.